Olvastam egy blogbejegyzést arról, milyen zseniális trükkökkel adja el nekünk a hülyeséget a Fidesz. Általában elég a hazafias érzést erősíteni a választókban, elidegeníteni magunkat a külföldi megszállóktól, és máris elhiszik nekünk, hogy Magyarország akár egy dekával is jobban teljesít (a minél is?) vagy a magyar nyugdíjakat a kormány azzal mentette meg (az inflációtól), hogy elköltötte. Végülis megmentette a nyugdíjakat az inflációtól, hiszen a semminek nem tud romlani a jelenértéke. Aztán véletlenül szembe jött velem Magyarország elmúlt éveinek legzseniálisabb válaszcsapása, az ország egyetlen tömegpusztító fegyvere, a marketing nagybetűs könyv M betűje, egy oktatási anyag, amit kötelezővé kéne tenni. Egy kép, egy reklám, ami a saját fegyverét visszaforgatva fogja bucizni Orbánékat oda és vissza...
Szerintem a kép magáért beszél. Ami a legeszesebb az egészben, hogy a nemzeti érzéseinket konkrét számokkal támasztja alá, ami mellett valójában eltörpülnek a jelen zord dolgai, mint például annak a 13 Tesco-nak a bezárása, 500 ember elbocsájtása, ami alapvetően a kormány bulija, de mégis könnyen a Tesco ellen lehetne fordítani. Ugye az a bizonyos szemét multi, aki nem bírja el a vasszigort a magyar emberek érdekében, és menekül, mint egy patkány.
Itt egy nagyon komoly frontvonal nyílt meg hónapokkal ezelőtt, ami a kormány nagyon magabiztosan ment bele. Sokan támogatták a KDNP-s zsenialitást a vasárnapi boltbezárással kapcsolatban. Ezt sikerült tetézni az online kiszállítás vasárnapi tilalmával. Korábbi cikkemben feltettem nektek a kérdést, hogy mennyire jó ötlet a vasárnapi boltbezárás. 6782 ember válaszolt, 76%-uk szerint egyáltalán nem jó ötlet. Mondhatni alkotmányos 2/3 alakult ki a csatatéren, mégis jogot formáltak maguknak akár kommentben azok az emberek, akik kisebbségben voltak, hogy ráerőszakolják véleményüket a többiekre és korlátozzák az életünket. A Fidesz valamiért úgy érzi, hogy országos szinten is többségben vannak az igenlők, mint az ellenzők.
Ez pont kapóra jött a multi ellenes programjukban, hogy megpróbálják végleg kiűzi a szellemet a palackból. Mondhatni csak egy Dzsin fér meg az Elm utcában. Ebben az említett cikkben a kommentelők egy része kifejezetten tagadta azt a félelmemet, hogy munkaerő elbocsájtásokat fog magaután vonni ez az elmebeteg ötlet, hiszen 6 munkanapra nyílván kevesebb munka jut, mint 7 munkanapra. Tagadták, meglett a törtvény minden előkészítés nélkül (mondhatni papírforma) és elkezdődtek a leépítések. Nyílván nincsenek kétségeim, hogy Fidesz kommunikációs részről ez annyit fog jelenteni, hogy a multi nem hajlandó részt venni a közös teherviselésben és mondvacsinált okokkal rúg ki embert egy szabad és korlátlan Munka Törvénykönyve.. alapján (amit pont a Fidesz hozott létre).
Azért érdemes összefüggésében nézni a dolgokat és kicsit megemlékezni a Tesco zsenialitásáról. Ugyanis nem kizárólag azért zár be 13 boltot a Tesco, mert a kormány olyan amilyen. Ennek van egy komolyabb oka is. Ez pedig a Tesco angliai térvesztése és likviditási problémái. Elemzők szerint az angliai pozíciójának megerősítése érdekében le kell építenie a keleti részeket, annak tőkéjét pedig visszaforgatni az anyaországba. Egyértelmű, hogy 13 ekkora bolt bezárásáról nem 1 hónap alatt döntenek, viszont tökéletesen időzítettek és másik oldalról fel fogják tudni használni a kormány ellenes harcukhoz. Ijesztő a hasonlóság a Tesco és a Fidesz taktikája között. Mondhatni profi, de nem erkölcsös.
Szóval a front megnyílt, ahol erkölcsi alapja még mindig a Tesco szintű multiknak van az egyértelműen haszonszerzés céljából szabad üzletmenetet korlátozó kormánnyal szemben. Az erkölcsi alap itt micsoda? Hát egyértelműen az, hogy a szegény, elnyomott magyar embereket mennyiségben jobban foglalkoztatja a Tesco féle multi, mint a magyar CBA. Mondhatni 1 CBA dolgozóra jut 100 multis dolgozó. Másrészről a kormány az átlagos ember életét akarja szabotálni, be akar keretek közé szorítani valami mondvacsinált indokkal, ami enged speciel pont nem érdekel. Valós statisztikai adatok alapján (76%) az embereket sem érdekli ez az indok. Akkor mégis egy képviseleti demokráciában miként történhet meg, hogy a hatalom ennyire nem a képviseltek valódi akaratát akarja egy ennyire sarkos kérdésben megvalósítani? Ugyanis nem nemzetgazdasági kérdés az, hogy tömeges elbocsájtásokat és a vasárnapi adóbevétel megszűntetését akarja elérni a kormány. Jelen állapotában ha végbemegy a szent akarat, akkor komoly baj lesz. Bár nem lenne meglepő, ha a nagy multik elüldözése után megjelennének a magyar tulajdonú multik, akik ugyanazt a működést produkálják, mint elődjeik, csak a pénz most más zsebében landol.
Tetszik a performance? Ez Like:
Az utolsó 100 komment: