Tényleg Bitcoin lázban ég a világ vagy ez is lecsengeni látszik, mint sok más dolog? A poén kedvéért vásároltam Bitcoint a Revoluton keresztül és az exchange-pair-okat nézegetve nagyon érdekes dologra lettem figyelmes. Erre rájött még a Google Trends "figyelmeztetése" is. Tegnap az árfolyamot pedig éppen a kriptovaluták bejegyzési kötelezettségének meghatározása rengette meg, mivel megint feltörtek számlákat. De nézzünk meg két konkrétan vészjósló jelet, amit te is megfigyelhetsz!
A kriptovalutákról a véleményem továbbra sem változott az elmúlt hetekben. Egy elképesztően instabil, extrém volatilitással rendelkező befektetési platform, aminek az árfolyamát nem az értéke vagy a mögöttes tartalom, hanem a befektetők kapzsisága verte fel. Mivel korlátozott a kriptovaluta száma, ezért a kínálat körül a kereslet változhat és verheti fel az árat. Ez történt, amikor a világ hatalmas bevásárlásba kezdett. És emiatt esett közel harmadára az árfolyam pár nap leforgása alatt is...
A vételi és eladási árfolyam szétválik
Amit látsz, az a Revolut online pénztárca és devizaváltó applikációjának vonatkozó adatsora. Ugye a Revolut arra szakosodott, hogy online bankszámlaként-bankkártyaként átveszi a bankok szerepét a nemzetközi utalások és multideviza számlák esetében. Így a számlán belül mindenféle pénznemű zsebünkben tarthatjuk és átválthatjuk a pénzünket.
Egy ideje lehet venni Bitcoint, Litecoint és Ethert is, így én is megnéztem mit tud ez a dolog. Aztán utólag vettem észre, mintha a vételi és eladási árfolyam elválna egymástól és duplán büntetne meg. Ha megnézed a végét a diagramnak, akkor látod, hogy egyre drágábban tudok vásárolni, és egyre kevesebbért tudom eladni a Bitcoint.
Csak viszonyításképpen ugyanezen a platformon a dollár és az euro kapcsolata...
Itt azért inkább történik az, amit elvárna az ember. Tehát viszonylag párban mozog az eladási és vételi árrés. Most éppen esnek. Természetesen mindent meg lehet magyarázni, de számomra ez a megfigyelés megspékelve a kriptovaluták mögötti "hatalmas űrrel" nem biztos, hogy megnyugtató.
Ha poénkodni akarnék, akkor azért vált szét az árfolyam ennyire durván, mert a kereslet veri fel a kínálatot, tehát nyomja fel a vételi árfolyamot. Aztán, hogy utána mi történik a pénzünkkel, az már senkit nem érdekel...Vegyünk drágán és majd mondhassuk el, hogy a többi kolléga még drágábban vásárolt.
Google Trends riasztás
A Google Trends adatai azt mutatják, hogy a keresések száma több mint 80%-kal esett vissza. Ha tovább ütöm az előző pont megfigyeléseit, akkor talán még értelmet is adhat számunkra ez a dolog, hogy eladni egyre rosszabb feltételekkel tudunk, miközben papíron állítólag egyre többet ér például a Bitcoin.
Mivel ez valószínűleg egy mesterségesen generált keresleti piac, így az eladási oldal a totális érdektelenségbe fulladhat és a piac tulajdonképpen ezen a ponton árazza be valódi természetét a dolognak.
Ez olyan, mint amikor megveszel egy új autót a szalonban 8 millió forintot, amint kitoltad máris csak 6,5 millióért tudod eladni. Lehet, hogy sántít a példa, de van benne igazság...
►►►►
Ha tetszett a cikk, akkor meg tudsz hívni egy “kávéra”: Támogatom a blogot 1-3 dollárral
IFL prémium blog: Klikk
✰ ingyenesen letölthetsz egy hasznos pénzügyi eszközt: Klikk
Segítsek neked vagy kérdésed van pénzügyekben? Akkor írj:
✰✰ szarvas.norbert@iflgroup.hu vagy
✰✰ www.iflgroup.hu
Itt találsz meg minket, ahol további "csak itt megjelenő" egyedi tartalmakat is olvashatsz
Jelen weboldal teljes tartalma és az innen elérhető valamennyi dokumentum tájékoztató jellegű és nem teljeskörű, szövege a közzététel napján hatályos jogszabályokon és egyéb tájékoztatásokon alapul, nem minősül biztosítási termék vagy pénzügyi szolgáltatás kiválasztására irányuló, illetve jogi- vagy adótanácsadásnak, sem egyoldalú kötelezettségvállalásnak (ajánlattételnek). Kérjük, hogy a termékek vagy szolgáltatások összehasonlítása és kiválasztása során, továbbá a szerződéskötésre irányuló dokumentumok aláírását megelőzően körültekintően tájékozódjon a választott termék vagy szolgáltatás aktuális, részletes feltételeit illetően. A fentiek figyelmen kívül hagyásából eredő, illetve az esetleges jövőbeli jogszabályi- illetve üzleti környezetben bekövetkező változásokért való felelősséget a jogszabályok által lehetővé tett legteljesebb mértékben kizárjuk.
Ez a cikk 2018. március. 08. napján frissült utoljára. A benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.